MISTRZOSTWA POLSKI ENERGETYKÓW W MARATONIE ROWEROWYM MTB - TAURON CUP

 

X JUBILEUSZOWE MISTRZOSTWA POLSKI ENERGETYKÓW

W MARATONIE ROWEROWYM MTB - TAURON CUP

To już prawie historia. Przez 10 lat krakowskie Błonia gościły ok. 1700 energetyków na rowerach mtb, ścigających się w ramach Mistrzostwa Polski Energetyków w Maratonie Rowerowym MTB. W sobotę, 12 maja br., w ramach Vienna Maraton Lang Team w Krakowie, odbyły się X - JUBILEUSZOWE Mistrzostwa Polski Energetyków w Maratonie Rowerowym MTB - TAURON CUP. Do Mistrzostw zgłosiła się duża ilość zawodniczek i zawodników – w sumie 170 osób reprezentujących 28 firm energetycznych z całej Polski. Tym razem pogoda dopisała, było niemal upalnie. Krakowska edycja Vienna Life Lang Team Maratony przyciągnęła około 1300 startujących, a miasteczko wyścigu tętniło życiem od samego rana. Start i metę zlokalizowano na Błoniach, a trasę poprowadzono przez Las Wolski aż do bram Tenczyńskiego Parku Krajobrazowego. Maraton Vienna Life Lang Team w Krakowie to jedna z bardziej wymagających tras w Polsce. Mimo to, „energetyczni" miłośnicy kolarstwa dopisali po raz kolejny i na starcie nie zabrakło zarówno amatorów, jak i profesjonalnych kolarzy z różnych firm energetycznych z całej Polski. Oprócz liczącej 8 km Parady Rodzinnej, do wyboru były trzy dystanse. 24 km Mini, 64 km Medio oraz 89 km Grand Fondo. Ponownie ze względu na małą ilość, Panie musiały wystartować na jednym, wspólnym dystansie MINI, bez podziału na kategorie wiekowe. Energetycy tradycyjnie startowali na wszystkich dystansach – w mini i medio w 3 kategoriach wiekowych, na grand fondo w dwóch. Ostatecznie sklasyfikowano 149 startujących. W poszczególnych kategoriach obyło się bez niespodzianek, triumfowali faworyci. Klasyfikację drużynową po kilku latach przerwy wygrało PGE Dystrybucja o dwa punkty przewagi nad TAURON PE, a trzecie miejsce zajęła ekipa RAFAKO. W trakcie dekoracji zwycięzców, puchary, medale, dyplomy i nagrody wręczali przedstawiciele organizatora – TKKF „ENERGIA” i Sponsora – TAURON Polska Energia S.A. Na koniec tradycyjnie słowa podziękowania. Dla TAURON Polska Energia S.A., Głównego Partnera Mistrzostw, który jest z nami od pierwszej edycji – za kolejny rok współpracy w ramach Mistrzostw, w imieniu zwycięzców za ufundowane nagrody i upominki dla wszystkich uczestników. Dziękujemy za wsparcie i nagrody ufundowane przez Sponsorów Mistrzostw – PPU „FARES”, RAFAKO S.A. EP – Katowice oraz MPEC S.A. w Krakowie. Podziękowania także dla Głównego Organizatora LANGTEAM za stworzenie wspaniałej atmosfery Mistrzostw i doskonałą współpracę. Dziękuję również obsłudze Biura Organizacyjnego Mistrzostw, które przez 10 lat działa w niezmienionym składzie: Pani Joannie Szczurek i Panom Markowi Kubatowi i Grzegorzowi Kubickiemu.

OFICJALNE WYNIKI TAURON CUP 2018

Lista ekip zgłoszonych do startu w X Mistrzostwach Polski Energetyków w Maratonie Rowerowym MTB - TAURON CUP.

Lp Nazwa drużyny Ilość zawodników
1  PGE Dystrybucja S.A. 24
2  PGE Obrót S.A. 7
3  ENEA Wytwarzanie Sp. z o.o. 4
4  VEOLIA ENERGIA S.A. 5
5  PGNiG TERMIKA S.A. 4
6  TAURON PE S.A. 28
7  TAURON Dystrybucja S.A.  Kraków 16
8  ENERGOPROJEKT - Katowice S.A. 3
9  MPEC S.A. w Krakowie 6
10  SEFAKO S.A. 1
11  ZPE ZAPEL S.A. 6
12  PGE Energia Ciepła S.A. 8
13  Energoserwis Łódź 1
14  RAFAKO S.A. 8
15  FENICE Poland sp. z o.o. 2
16  TAURON Dystrybucja Pomiary sp. z o.o. 11
17  PAK Serwis Sp. z o.o. 1
18  Polkomtel Sp. z o.o. 4
19  PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. 4
20  EKSPLOTERM Sp. z o.o. 1
21  APATOR ELKOMTECH S.A. Łódź 3
22  Kopalnia Wapienia Czatkowice Sp. z o.o 4
  23  Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. 4  
24  Sumitomo SHI FW Energia Polska Sp. z o.o. 6
25  Grupa Wolff Sp. K 6
26  PGE Systemy Sp. z o.o. 1
27  PKP Energetyka S.A. 1
  28  ENEA Logistyka Sp. z o.o. 1  

IX MISTRZOSTWA POLSKI ENERGETYKÓW W MARATONIE ROWEROWYM MTB

 - TAURON CUP

Mimo niepewnej pogody, zamglenia, mżawki i temperatury ok. 12 stopni Krakowska edycja Vienna Life Lang Team Maratony przyciągnęła około 1000 startujących, a miasteczko wyścigu tętniło życiem od samego rana. W ramach Vienna Life Lang Team Maratony w Krakowie rozegrano również IX Mistrzostwa Polski Energetyków w Maratonie Rowerowym MTB TAURON CUP. Kolorowe Błonia kolejny raz udowodniły, że Kraków jest kolarską stolicą Polski. Magia Krakowa działa nadal również na energetyków i do IX Mistrzostw zgłoszono 168 zawodniczek i zawodników, reprezentujących 37 Firmy z całej Polski. Co prawda było to mniejsza ilość niż w roku ubiegłym ale i tak dla startujących należą się wielkie słowa uznania. Ponownie ze względu na małą ilość, Panie musiały wystartować na jednym, wspólnym dystansie MINI bez podziału na kategorie wiekowe. Energetycy tradycyjnie startowali na wszystkich dystansach – w mini i medio w 3 kategoriach wiekowych, na grand fondo w dwóch. Ostatecznie sklasyfikowano 141 startujących. W poszczególnych kategoriach obyło się bez niespodzianek, triumfowali faworyci. Klasyfikację drużynową po raz trzeci z rzędu wygrało RAFAKO, posiadając najbardziej wyrównany zespół. Drugim miejscem ponownie musieli się zadowolić reprezentanci PGE Dystrybucji, trzecie zajęła reprezentacja  PSE S.A.  W trakcie dekoracji zwycięzców, puchary, medale, dyplomy i nagrody wręczali przedstawiciele organizatora – TKKF „ENERGIA”, Sponsorów – TAURON Polska Energia S.A. i Rafako S.A. Pewny novum były medale dla wszystkich uczestników Mistrzostw, które otrzymywali po przejechaniu swoich dystansów. Na koniec tradycyjnie słowa podziękowania. Dla TAURON Polska Energia S.A., Głównego Partnera Mistrzostw – za kolejny rok współpracy w ramach Mistrzostw, w imieniu zwycięzców za ufundowane nagrody i upominki dla wszystkich uczestników. Dziękujemy za wsparcie i nagrody ufundowane przez Sponsorów Mistrzostw – RAFAKO S.A., MPEC w Krakowie S.A. oraz EDF Polska S.A,. Podziękowania także dla Głównego Organizatora LANGTEAM za stworzenie wspaniałej atmosfery Mistrzostw i doskonałą współpracę. Dziękuję również obsłudze Biura Organizacyjnego Mistrzostw: Pani Joannie Szczurek i Panom Markowi Kubatowi i Grzegorzowi Kubickiemu. Patronat medialny nad Mistrzostwami sprawował portal Nowa Energia.

Już dzisiaj zapraszamy na kolejne tym razem Jubileuszowe bo X Mistrzostwa Polski Energetyków w Maratonie Rowerowym MTB TAURON CUP.

Poniżej link do oficjalnych wyników.

OFICJALNE WYNIKI TAURON CUP

Zdjęcia poniżej

i tutaj

Lista ekip zgłoszonych do startu w IX Mistrzostwach Polski Energetyków w Maratonie Rowerowym MTB - TAURON CUP.
  Lp Nazwa drużyny Ilość zawodników  
  1  ENEA Centrum Sp. z o.o. 1  
  2  ENEA Wytwarzanie Sp. z o.o. 4  
  3  PAK Serwis Sp. z o.o 2  
  4  VEOLIA ENERGIA S.A. 5  
  5  ENERGOSERVICE Łódź 1  
  6  PGE Dystrybucja S.A. 24  
  7  SEFAKO S.A. 1  
  8  PGNiG TERMIKA S.A. 3  
  9  PGNiG TERMIKA Energetyka Przemysłowa S.A. 1  
  10  PGE Obrót S.A. 5  
  11  TAURON Dystrybucja Pomiary Sp. z o.o. 9  
  12  ZPE ZAPEL S.A. 5  
  13  Polkomtel Sp. z o.o. 4  
  14  TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Opolu 2  
  15  Brzeskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. 3  
  16  ENERGOPROJEKT - Katowice S.A. 6  
  17  GE Power Sp. z o.o. 1  
  18  EdF Polska S.A. 8  
  19  Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. 7  
  20  TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Krakowie 15  
  21  RAFAKO S.A. 9  
  22  Kopalnia Wapienia Czatkowice Sp. z o.o 5  
  23  APATOR ELKOMTECH S.A. Łódź 2  
  24  TAURON Wydobycie S.A. 11  
  25  MPEC w Krakowie S.A. 8  
  26  TAURON Ciepło Sp. z o.o. 1  
  27  TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Gliwicach 1  
  28  TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Tarnowie 1  
  29  TAURON Obsługa Klienta Sp. z o.o. 7  
  30  TAURON Polska Energia S.A. 2  
  31  TAURON Serwis Sp. z o.o. 1  
  32  TAURON Sprzedaż Sp. z o.o. 5  
  33  TAURON Wytwarzanie Sp. z o.o. 1  
  34  Grupa Wolff Sp. K 4  
  35  Megarem Sp. z o.o. 1  
36  PGE Systemy Sp. z o.o. 1
37  PKP Energetyka S.A. 1
 

 RAZEM

168

     

 

VIII MISTRZOSTWA POLSKI ENERGETYKÓW W MARATONIE ROWEROWYM MTB - TAURON CUP

Krakowska edycja Skandia Maraton Lang Team przyciągnęła około 1600 startujących, a miasteczko wyścigu tętniło życiem od samego rana. W ramach Skandia Maraton Lang Team w Krakowie rozegrano również VIII Mistrzostwa Polski Energetyków w Maratonie Rowerowym MTB - TAURON CUP. Na Błoniach kolejny raz można się było przekonać o tym, że Kraków jest kolarską stolicą Polski. „Cieszymy się, że coraz więcej rodzin aktywnie spędza czas, a coraz więcej mieszkańców zamienia komunikację miejską właśnie na rower i jeździ nim na przykład do pracy. Kraków kocha rowery, dba o rowerzystów i o to, by wszyscy mieli sprzyjające trasy.” – tłumaczyła Katarzyna Król, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa. „Kraków to miasto zabytków, ale też miasto niezwykle aktywne. Stąd wiele imprez sportowych, w tym rowerowych. Można tu wystartować w zawodach, a potem spacerować zaułkami starego Krakowa. Ta magia działa i myślę, że będzie działać nadal.” – dodaje Krzysztof Kowal, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.
Magia Krakowa działa również na energetyków i do VIII Mistrzostw zgłoszono rekordową ilość 190 zawodniczek i zawodników, reprezentujących 34 Firmy z całej Polski. Wśród nich pojawiła się spora grupa debiutantów. Szkoda tylko, że ze względu na małą ilość, Panie musiały wystartować na jednym, wspólnym dystansie bez podziału na kategorie wiekowe.
Energetycy tradycyjnie startowali na wszystkich dystansach – w mini i medio w 3 kategoriach wiekowych, na grand fondo w dwóch. Ostatecznie sklasyfikowano 161 startujących. Kilku dotychczasowych zwycięzców z poprzedniego roku obroniło tytuł a na pierwsze miejsca powrócili „starzy” Mistrzowie sprzed dwóch lat - Tomasz Sodowski (Elektrownia Chorzów) i Tadeusz Mycek (ECO Tarnobrzeg). Klasyfikację drużynową po raz drugi z rzędu wygrało RAFAKO, posiadając najbardziej wyrównany zespół. Drugim miejscem ponownie musieli się zadowolić reprezentanci PGE Dystrybucji, trzecie zajęła 4 osobowa reprezentacja TAURON Wydobycie Zakład Górniczy Janina, w której każdy zawodnik punktował! W trakcie dekoracji zwycięzców, puchary, medale, dyplomy i nagrody wręczali przedstawiciele organizatora – TKKF „ENERGIA”, Rafako S.A. Pan Piotr Karaś i EDF Polska S.A.
Na koniec tradycyjnie słowa podziękowania. Dla TAURON Polska Energia S.A., Głównego Partnera Mistrzostw – za kolejny rok współpracy w ramach Mistrzostw, w imieniu zwycięzców za ufundowane nagrody i upominki dla wszystkich uczestników. Dziękujemy za wsparcie i nagrody ufundowane przez Sponsorów Mistrzostw – RAFAKO S.A., „Energoprojekt-Katowice” S.A. i MPEC w Krakowie S.A. oraz EDF Polska S.A, który po latach powrócił do wsparcia naszej imprezy. Podziękowania także dla Głównego Organizatora LANGTEAM za stworzenie wspaniałej atmosfery Mistrzostw i doskonałą współpracę. Dziękuję również obsłudze Biura Organizacyjnego Mistrzostw: Pani Joannie Szczurek i Panom Markowi Kubatowi i Grzegorzowi Kubickiemu. Patronat medialny nad Mistrzostwami sprawował portal Nowa Energia.
 

 

WYNIKI 2016

FOTO PONIŻEJ - KLIKNIJ NA LINK

www.facebook.com/tauroncup

Lista ekip zgłoszonych do startu w VIII Mistrzostwach Polski Energetyków w Maratonie Rowerowym MTB - TAURON CUP.

Lp Nazwa drużyny Ilość zawodników
1  ECO Tarnobrzeg Sp. z o.o. 4
2  ENEA Centrum Sp. z o.o. 1
3  SEFAKO S.A. 1
4  PGE Dystrybucja S.A. 26
5  VEOLIA ENERGIA S.A. 5
6  ENERGOSERVICE Łódź 1
7  ENEA Wytwarzanie Sp. z o.o. 5
8  "PAK Serwis" Sp. z o.o. 3
9  TAURON Dystrybucja S.A. 34
10  RAFAKO S.A 11
11  Spółka Energetyczna "Jastrzębie" S.A. 1
12  Brzeskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. 3
13  TAURON Dystrybucja Pomiary Sp. z o.o. 10
14  Kopalnia Wapienia Czatkowice Sp. z o.o 6
15  Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. 8
16  MPEC w Krakowie S.A. 6
17  HW Pietrzak Holding S.A. 1
18  TAURON Wydobycie S.A. Zakład Górniczy Janina 4
19  GE Power Sp. z o.o. 1
20  ENERGOPROJEKT - Katowice S.A. 8
21  MGK Sp. z o.o. Oleśnica 2
22  ZPE ZAPEL S.A. 5
  23  PGE Obrót S.A. 4  
24  Elektrownia Chorzów S.A. 1
25  ELEKTROBUDOWA SA w Katowicach 3
26  TAURON Wytwarzanie S.A. 3
27  PGNiG TERMIKA S.A. 6
28  APATOR ELKOMTECH S.A. Łódź 3
29  TAURON Sprzedaż Sp. z o.o. 7
30  EdF Polska S.A. 10
31  Polkomtel Sp. z o.o. 3
32  Nobo Solutions S.A. 1
33  Elekrociepłownia Będzin Sp. z o. 2
34  KGHM Energetyka 1
 

 RAZEM

190

VII MISTRZOSTWA POLSKI ENERGETYKÓW W MARATONIE ROWEROWYM MTB - TAURON CUP

Piękne słońce, wiosenna aura i niezwykła atmosfera kolarskiego święta – tak w skrócie można podsumować VII Mistrzostwa Polski Energetyków w Maratonie Rowerowym MTB TAURON CUP rozgrywane w ramach drugiej w tym roku edycji Skandia Maraton Lang Team.  Kraków jak zwykle okazał się miejscem wyjątkowym, które przyciąga kolarzy niczym magnes. Rekord frekwencji padł tu przed rokiem (1600 startujących). I 16 maja został po raz kolejny pobity. Według organizatorów wydano 1736 numerów startowych! Do VII MPE TAURON CUP zgłoszono 160 zawodniczek i zawodników z 36 firm. Miasteczko wyścigu powstało na Błoniach Krakowskich. To tam najmłodsi fani rowerów razem z rodzicami bawili się na 9-kilometrowej Paradzie Rodzinnej. Dystans Mini wynosił w Krakowie 20 kilometrów, a jego trasa prowadziła po różnych nawierzchniach i zróżnicowanej skali trudności. 58-kilometrowe Medio i 85-kilometrowe Grand Fondo było dużo poważniejszym wyzwaniem z wieloma ścieżkami leśnymi i polnymi, szutrowymi drogami i przewyższeniem sięgającym 1180 metrów. Trasa w tym roku była całkiem inna – dużo podjazdów i błota. Zalegająca w Lesie Wolskim woda dodała rywalizacji sporo uroku. Energetycy tradycyjnie startowali na wszystkich dystansach – w mini i medio w 3 kategoriach wiekowych, na grand fondo w dwóch. W tym roku również Panie startowały w dwóch kategoriach wiekowych. Ostatecznie sklasyfikowano 137 startujących. O bardzo wysokim poziomie sportowym energetyków niech świadczy fakt, że trójka z nich wygrała również klasyfikacje Skandii w swych kategoriach - Joanna Majewska (PGE Obrót), Piotr Klimaszewski (PSE) i Krzysztof Szczepina (TAURON Wydobycie ZG Janina). Kilku dotychczasowych zwycięzców z poprzednich lat nie obroniło tytułu. Tomasz Sodowski (Elektrownia Chorzów), po 6 wcześniejszych tytułach musiał się zadowolić srebrnym medalem. Tadeusz Mycek (ECO Tarnobrzeg) po pechowym upadku na starcie nie znalazł się w ogóle na podium. Klasyfikację drużynową po raz pierwszy wygrało RAFAKO, posiadając najbardziej wyrównany zespół. Drugim miejscem musieli się zadowolić reprezentanci PGE Dystrybucji, trzecie 4 osobowa reprezentacja  TAURON Wydobycie Zakład Górniczy Janina. W trakcie dekoracji zwycięzców, puchary, medale, dyplomy i nagrody wręczali przedstawiciele TAURON Polska Energia S.A i Rafako S.A. Pani Elżbieta Bukowiec i Pan Piotr Karaś. Na koniec tradycyjnie słowa podziękowania. Dla TAURON Polska Energia S.A. Głównego Partnera Mistrzostw – za kolejny rok współpracy w ramach Mistrzostw, w imieniu zwycięzców za ufundowane nagrody i upominki dla wszystkich uczestników. Dziękujemy za wsparcie i nagrody ufundowane przez Sponsorów Mistrzostw – RAFAKO S.A., „Energoprojekt-Katowice” S.A. i MPEC w Krakowie S.A. Podziękowania także dla Głównego Organizatora LANGTEAM za stworzenie wspaniałej atmosfery Mistrzostw i doskonałą współpracę. Dziękuję również obsłudze Biura Organizacyjnego Mistrzostw: Pani Joannie Szczurek i Panom Markowi Kubatowi i Grzegorzowi Kubickiemu. Patronat medialny nad Mistrzostwami sprawował portal Nowa Energia.

 

OFICJALNE WYNIKI TAURON CUP 2015

GALERIA FOTO

www.facebook.com/tauroncup

Click to enlarge

Lista ekip zgłoszonych do startu w VII Mistrzostwach Polski Energetyków w Maratonie Rowerowym MTB - TAURON CUP.

 

  Lp Nazwa drużyny Ilość zawodników
  1  PGE Dystrybucja S.A 24
  2  TKKF EnerGOsport Częstochowa 1
  3  ENERGOPROJEKT - Katowice S.A. 5
  4  TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Tarnowie 3
  5  VEOLIA ENERGIA ŁÓDŹ-BIKE TEAM 4
  6  ENERGOSERVICE Łódź 1
  7  Elektrownia Chorzów S.A. 1
  8  TAURON Obsluga Klienta Sp. z o.o. 1
  9  RAFAKO S.A 12
  10  ALSTOM Power Elbląg 1
  11  TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Krakowie 24
  12  ECO Tarnobrzeg Sp. z o.o. 3
  13  ENEA Wytwarzanie Sp. z o.o. 5
  14  TAURON Wytwarzanie S.A. 2
  15  Elekrociepłownia Będzin Sp. z o.o. 4
  16  APATOR ELKOMTECH S.A. Łódź 3
  17  TST KOGENERACJA S.A. 2
  18  TAURON Wydobycie S.A. Zakład Górniczy Janina 4
  19  MPEC w Krakowie S.A. 5
  20  Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. 7
  21  TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Opolu 1
  22  Amec Foster Wheeler Energia Polska Sp. z o.o. 11
  23  TTC MPEC Tarnów 1
  24  SIRIUS Polska Sp. z o.o. 1
  25  Kopalnia Wapienia Czatkowice Sp. z o.o 7
  25  PGNiG TERMIKA S.A. 2
  27  TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Bielsku-Białej 1
  28  EdF Polska Oddział nr 1 w Krakowie 1
  29  TAURON Sprzedaż Sp. z o.o. 6
  30  TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Wałbrzychu 1
  31  TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Gliwicach 3
  32  PGE Obrót S.A. 4
  33  SEFAKO S.A. 1
  34  KSR OMEGA Będzin 5
35  PTU ELEKTRA Sp. z o.o. 1
36  Nobo Solutions S.A. 1
 

 RAZEM

160

     

 

 

VI Mistrzostwa Polski Energetyków w Maratonie Rowerowym MTB – TAURON CUP

 

Ponad 1600 zawodników stanęło na starcie wyścigu Skandia Maraton Lang Team w Krakowie. To rekord frekwencji w historii cyklu. A wśród nich ostatecznie 142 uczestników (w tym 8 pań) VI Mistrzostw Polski Energetyków w Maratonie Rowerowym MTB – TAURON CUP. Rekordem była również ilość reprezentowanych Firm – 37. Przed startem wyścigu martwiliśmy się o pogodę. Niepotrzebnie. Po prawie całym tygodniu w towarzystwie deszczu i chmur, uczestników wyścigu powitało słońce i pozostało z nami do końca. Tegoroczne trasy nie były długie ale ze względów technicznych bardzo wymagające. Nowością był odwrócony w stosunku do ubiegłych lat kierunek ich pokonywania. Bardzo dobrym pociągnięciem okazało się rozszerzenie kategorii wiekowych na dystansach mini i medio. Szkoda, że z względu na małą ilość startujących Pań nie udało się tego zrobić w kategorii kobiet. Pojawili się debiutanci a szczególnie dwaj reprezentanci Kopalni Janina (Grupa TAURON) panowie Krzysztof i Adrian Szczepina (ojciec i syn) którzy podtrzymali „rodzinny charakter” naszej imprezy. Na dodatek Pan Krzysztof był pierwszy a Adrian drugi na swoich dystansach. Druga para ojciec i syn to Tadeusz i Sławomir Mycek z ECO Tarnobrzeg. Pan Tadeusz pierwszy (również pierwszy w klasyfikacji Skandii!) a Sławomir trzeci. Startowało również kilka małżeństw (może ufundujemy w przyszłym roku nagrodę dla najlepszego małżeństwa). Wśród Pań po raz trzeci zwyciężyła Anna Tkocz reprezentująca „Energoprojekt-Katowice” S.A. pokonując Joannę Majewską z PGE Obrót. Obie panie stały również na podium w klasyfikacji Skandii. Na dystansie Grand Fondo nadal niepokonany jest Tomasz Sodowski z Elektrowni Chorzów, wygrywając każdorazowo swoją kategorię od początku naszych Mistrzostw. Klasyfikację drużynową wygrali reprezentanci PGE Dystrybucja S.A. (najliczniejsza po gospodarzach ekipa). Drugie miejsce dla RAFAKO S.A.  a trzecie dla TAURON Wydobycie Kopalnia Janina. Na podium puchary, medale, dyplomy i nagrody wręczali szefowie marketingu TAURON Polska Energia S.A i Rafako S.A. Panowie Paweł Gniadek i Piotr Karaś. Na koniec jak zwykle słowa podziękowania. Dla TAURON Polska Energia S.A. Głównego Partnera Mistrzostw – za kolejny rok współpracy w ramach Mistrzostw, w imieniu zwycięzców za ufundowane nagrody i upominki dla wszystkich uczestników. Dziękujemy za nagrody ufundowane przez Sponsorów Mistrzostw – RAFAKO S.A., „Energoprojekt-Katowice” S.A. i MPEC w Krakowie S.A. Podziękowania także dla Głównego Organizatora LANGTEAM za stworzenie wspanialej atmosfery Mistrzostw i doskonałą współpracę. Dziękuję również obsłudze Biura Organizacyjnego Mistrzostw: Pani Joannie Szczurek i Panom Markowi Kubatowi i Grzegorzowi Kubickiemu. Patronat medialny nad Mistrzostwami sprawował portal Nowa Energia.

 

OFICJALNE WYNIKI TAURON CUP 2014

GALERIA FOTO

Więcej zdjęć - zobacz

 

 

V MISTRZOSTWA POLSKI ENERGETYKÓW

W MARATONIE ROWEROWYM MTB -  TAURON CUP ZAKOŃCZONE.

 

 

        Kraków stolicą polskiego kolarstwa! To nie przechwałki, to fakt. Ponad 1600 osób startujących w sobotę na krakowskich Błoniach w ramach Skandia Maraton Lang TEAM potwierdza to. Jakże miło, że prawie 10 % z nich to Energetycy, uczestnicy V Mistrzostw Polski Energetyków w maratonie rowerowym MTB - TAURON CUP. Ostatecznie sklasyfikowano 125 zawodniczek i zawodników, reprezentujących 31 Firm z całej Polski. Reprezentowali oni bardzo wysoki poziom sportowy, o czym świadczy fakt, że w kilku przypadkach uczestnicy Naszej imprezy wygrali również klasyfikację w swoich grupach wiekowych w ramach Maratonu Skandii! Pogoda w tym roku dopisała, lekki wiaterek pomagał ochłonąć po trudach jazdy. Trasy może nie za długie ale dość trudne technicznie, wymagały przez cały czas uwagi i skupienia, głównie z powodu wielkiej rzeszy startujących. Cieszy nas, że Mistrzostwa mają coraz bardziej charakter „rodzinny” i to dosłownie. W tym roku na podium (na różnych dystansach) stanęli ojciec i syn, Panowie Tadeusz i Sławomir Mycek z Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o w Tarnobrzegu. Pan Tadeusz wygrał również swoją kategorię wiekową w ramach Skandii. Nadal niepokonany jest Tomasz Sodowski z Elektrowni Chorzów, trzecie zwycięstwo z rzędu odnieśli Roman Skowroński i Dariusz Podgórski z Wałbrzycha. Tytuł obroniła również Anna Tkocz w kategorii Pań, reprezentująca „Energoprojekt-Katowice” S.A. Klasyfikację drużynową zdominowali reprezentanci PGE Dystrybucja S.A. (najliczniejsza po gospodarzach ekipa) wygrywając z olbrzymią przewagą. Drugie miejsce zdobyła dwuosobowa reprezentacja TAURON Dystrybucja Oddział w Wałbrzychu. Trzecie miejsce dla RAFAKO S.A. Krakowska edycja Skandia Maraton Lang Team była szczególna z jeszcze jednego powodu. Podczas, gdy zawodnicy maratonu Skandia rozpoczynali rywalizację, swoje zmagania kończyli uczestnicy wyjątkowego ultramaratonu. 18 maja zakończył się w Krakowie 1 Wyszehradzki Rajd Kolarski, który dzień wcześniej wystartował ze stolicy Węgier, Budapesztu. Był to maraton dla najwytrwalszych, którzy zdecydowali się przebyć, liczącą 533 km trasę, wiodącą przez cztery państwa, bez postojów. Najszybszy okazał się Andrzej Kaiser (Corratec Team Poznań). Na koniec jak zwykle słowa podziękowania. Dla TAURON Polska Energia S.A. Głównego Partnera Mistrzostw – za kolejny rok współpracy w ramach Mistrzostw, w imieniu zwycięzców za ufundowane nagrody i upominki dla wszystkich uczestników. Dziękujemy za nagrody ufundowane przez Sponsorów Mistrzostw – RAFAKO S.A. i „Energoprojekt-Katowice” S.A. Podziękowania także dla Głównego Organizatora LANGTEAM za profesjonalizm i doskonałą współpracę. Dziękuję również obsłudze Biura Organizacyjnego Mistrzostw: Pani Joannie Szczurek i Panom Markowi Kubatowi i Grzegorzowi Kubickiemu. Patronat medialny nad Mistrzostwami sprawował portal Nowa Energia.

 

Click to enlarge

 

OFICJALNE WYNIKI

 

GALERIA FOTO - zdjęcia Jan Ulicki

 

 

ZDJĘCIA REPREZENTACJI NASZYCH SPONSORÓW

 

Click to enlarge

RAFAKO S.A.

Click to enlarge

"ENERGOPROJEKT-KATOWICE" S.A.

 

Zobacz nas na Youtube!

 

 

IV MISTRZOSTWA POLSKI ENERGETYKÓW

W MARATONIE ROWEROWYM MTB -  TAURON CUP

  

W niedzielę, 6 maja na krakowskich Błoniach wreszcie startowaliśmy przy słonecznej pogodzie. Perfekcyjna organizacja, efektowna oprawa miasteczka rowerowego przygotowana przez ekipę LANGTEAM wręcz zachęcała do udziału w Maratonie. 8 zawodniczek i 104 zawodników reprezentujących 31 Firm z całej Polski zostało zgłoszonych do startu w IV MISTRZOSTWACH POLSKI ENERGETYKÓW W MARATONIE ROWEROWYM MTB - TAURON CUP. W tym roku po raz pierwszy energetycy startowali w ramach ogólnopolskiego cyklu SKANDIA MARATON LANGTEAM 2012. Zmianie uległ również termin Mistrzostw – dotychczas jeździliśmy tradycyjnie w ostatni weekend sierpnia. Spowodowało to, że nie wszyscy uczestnicy zdołali się przygotować do tak wczesnego w sezonie startu. Mimo tych zmian a także dużych reorganizacji w Firmach wysyłających swoich reprezentantów, frekwencję należy ocenić jako wysoką. Pojawiły się nowe Firmy jak RAFAKO, startująca w licznej obsadzie i z sukcesami. W całym Maratonie na wszystkich dystansach i we wszystkich kategoriach wystartowało 1100 osób! Z tego 10 % stanowili energetycy. Kobiety, ze względu na małą ilość zgłoszeń rywalizowały w jednej kategorii wiekowej na dystansie MINI, Panowie na wszystkich dystansach w kategoriach do 40 lat i powyżej. Kolejnym novum były przygotowane specjalnie dla nas sektory startowe co spowodowało bardziej sprawiedliwe warunki rywalizacji. Przypadki przejścia do innych niż wyznaczone sektory, zostały przez sędziów skrupulatnie wychwycone i skutkowały dodaniem 2 karnych minut do czasu przejazdu. O bardzo wysokim poziomie startujących energetyków może świadczyć fakt, że w kilku przypadkach najlepsi stawali na podium również w klasyfikacji SKANDII Maratonu. Ostatecznie, wśród energetyków sklasyfikowano 99 startujących a na podium jako zwycięzcy stanęli również debiutanci – Anna Trocz (BSPiR  "Energoprojekt-Katowice" S.A.) i Łukasz Woźniakowski (RAFAKO S.A.). Niepokonanym od pierwszych Mistrzostw jest nadal Tomasz Sodowski z Elektrowni Chorzów. W klasyfikacji drużynowej ponownie najlepsi byli reprezentanci TAURON Dystrybucja Oddział w Wałbrzychu. Niespodzianką okazał się zerowy dorobek gospodarzy, najliczniejszej ekipy - TAURON Dystrybucja Oddział w Krakowie (dawniej ENION).

Na koniec składam gorące podziękowania dla TAURON Polska Energia S.A. – za kolejny rok współpracy w ramach Mistrzostw, w imieniu zwycięzców za ufundowane nagrody, upominki dla wszystkich uczestników oraz przygotowanie „miejsc wypoczynku w postaci leżaków” po trudach maratonu. Medale wręczała Pani Ewelina Świerczyńska, przedstawiciel TAURON Polska Energia S.A. – Głównego Partnera Mistrzostw

Podziękowania także dla Głównego Organizatora LANGTEAM za profesjonalizm i doskonałą współpracę. Dziękuję również obsłudze Biura Organizacyjnego Mistrzostw: Pani Joannie Szczurek i Panom Markowi Kubatowi i Grzegorzowi Kubickiemu oraz Mariuszowi Krawczykowi za przewodnictwo w wycieczce rowerowej do Pieskowej Skały, zorganizowanej dla uczestników pobytu dwudniowego w sobotę 5 maja.

WYNIKI do pobrania.

Zapraszamy do galerii z dekoracji

Zobacz zdjęcia.  Foto Jan Ulicki

Wycieczka do Pieskowej Skały.

Lista ekip zgłoszonych do startu w IV Mistrzostwach Polski Energetyków w Maratonie Rowerowym MTB - TAURON CUP.

Lp Nazwa drużyny Ilość zawodników
1   PEC Sp. z o.o. w Tarnobrzegu 4
2   RAFAKO S.A. 12
3   TAURON Polska Energia S.A. 5
4   STR Narwal 7
5   ENEA Operator Sp. z o.o. Oddział w Szczecinie 4
6   ALSTOM Power Sp. z o.o. w Warszawie. Oddział w Elblągu 1
7   PGE Dystrybucja S.A. 8
8   ENEOS Sp. z o.o. 1
9   Spółka Energetyczna "Jastrzębie" S.A. 1
10   Elektrownia Chorzów S.A. 1
11   DALKIA Łódź S.A. 3
12   Elektrociepłownia Kraków S.A. 3
13   SEFAKO S.A. 1
14   PKE S.A. Elektrownia Jaworzno III 4
15   TAURON Sprzedaż Sp. z o.o. 4
16   Biuro Projektowo-Wykonawcze ENERGOTELPROJEKT Sp. z o.o. Poznań 4
17   PTU ELEKTRA Sp. z o.o. 1
18   TST KOGENERACJA S.A. 3
19   LNG - Silesia Sp. z o.o. 1
20   TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Wałbrzychu 3
21   Elektrownia "Kozienice" S.A. 1
22   ENERGOPROJEKT - Katowice S.A. 6
23   Foster Wheeler Energia Polska Sp. z o.o. 3
24   TAURON EKOENERGIA Sp. z o.o. 1
25   Klub Rekreacyjno Sportowy TKKF "EnerGOsport" Częstochowa 6
26   TAURON Dystrybucja S.A. Centrala Wrocław 1
27   TAURON Wytwarzanie S.A. Oddział Elektrownia Łagisza 1
28   TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Krakowie 17
29   TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Bielsku Białej 1
30   PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra 3
31   TAURON Wytwarzanie S.A. Oddział Elektrownia Stalowa Wola 1
   RAZEM 112

28 SIERPNIA 2011 -

III Mistrzostwa Polski Energetyków w Maratonie Rowerowym – TAURON CUP

 

 

171 zgłoszonych zawodniczek i zawodników, 158 którzy wystartowali, 151 sklasyfikowanych z 28 firm z całej Polski to liczby III Mistrzostw Polski Energetyków w MTB – TAURON CUP, które odbyły się na krakowskich Błoniach w niedzielę 28 sierpnia 2011 roku. Frekwencja startujących rośnie z roku na rok potwierdzając celowość organizacji Mistrzostw w tej ciągle rozwijającej się dyscyplinie kolarstwa. Cieszy również to, że pojawiły się nowe ekipy. Mistrzostwa rozegrano w ramach ogólnopolskiego cyklu Powerade SUZUKI Bike Maraton 2011 i Krakowskiego Maratonu Rowerowego – największego w Polsce. W tym roku na starcie KMR stanęło 1400 zawodniczek i zawodników. Pogoda dopisała, nie było upalnie i co najważniejsze nie padał deszcz. Chociaż należy nadmienić, że Organizatorzy przeżyli chwile strachu z powodu wichury, która przeszła nad Krakowem w nocy poprzedzającej start.. Udało się jednak naprawić zniszczenia i start odbył się bez przeszkód. Trasy na dystansach 33, 66 i prawie 100 km jak zwykle prowadziły uroczymi okolicami Krakowa o zróżnicowanej nawierzchni, z licznymi podjazdami i zjazdami co jest najbardziej lubiane przez bikerów. Zróżnicowany poziom startujących sprawiał, że różnice w uzyskiwanych czasach były dosyć spore ale przecież wielu traktuje sam start w Mistrzostwach jako przyjemność i doskonały relaks, aczkolwiek każdy z zainteresowaniem szukał siebie na wywieszanych listach z wynikami. Również atmosfera wśród zawodników staje się coraz bardziej „rodzinna” – dzięki firmowym koszulkom łatwiej się rozpoznać na trasie i nierzadko wspólnie jechać przez duże fragmenty dystansu a na mecie wspominać gdzie kogoś się wyprzedziło lub zostało wyprzedzonym. Faworyci i medaliści z poprzednich lat potwierdzili swoją klasę zajmując czołowe miejsca. Trzeci tytuł z rzędu zdobył Tomasz Sodowski z Elektrowni Chorzów. Zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej ponownie z olbrzymią przewagą odnieśli reprezentanci ENERGIIPRO z Wałbrzycha.

Na koniec należy wspomnieć o Sponsorach, dzięki którym Mistrzostwa mogą się odbywać a najlepsi otrzymują nagrody – Sponsor tytularny TAURON Polska Energia S.A., który towarzyszy nam od pierwszej edycji oraz Federacja Związków Pracodawców Energetyki Polskiej, która również ufundowała nagrody dla najlepszych. Jako Komitet Organizacyjny chcemy podziękować firmom G&G Promotion oraz Compass z Krakowa – współorganizatorom Mistrzostw. Dziękujemy zawodniczkom i zawodnikom za przyjęcie zaproszenia i start w Mistrzostwach a na koniec zapraszamy do Krakowa na IV Mistrzostwa, które tradycyjnie odbędą się w ostatni weekend sierpnia 2012r.

OFICJALNE WYNIKI INDYWIDUALNE

OFICJALNE WYNIKI KLASYFIKACJI DRUŻYNOWEJ

 

Galeria zdjęć z dekoracji na podium

Galeria zdjęć z Mistrzostw

    

Lista ekip zgłoszonych do startu w III Mistrzostwach Polski Energetyków w Maratonie Rowerowym MTB - TAURON CUP.

Lp Nazwa drużyny Ilość zawodników
  1   ENEA Operator Sp. z o.o. Oddział w Szczecinie 4
2  Spółka Energetyczna "Jastrzębie" S.A. 1
3  Południowy Koncern Energetyczny S.A. Elektrownia Jaworzno III 3
4  PGE Dystrybucja S.A. 13
5  PEC Sp. z o.o. w Tarnobrzegu 3
6  Biuro Projektowo-Wykonawcze ENERGOTELPROJEKT Sp. z o.o. Poznań 4
7  PKP Energetyka S.A. Zakład Zachodni 1
8  Vattenfall Distribution Poland, Gliwice 6
9  Elektrownia "Kozienice" S.A. 2
10  Południowy Koncern Energetyczny S.A. Elektrownia Łaziska 1
11  ENERGIAPRO S.A. Oddział w Wałbrzychu 12
12  ENERGA Obrót S.A. Gdańsk 2
13  Foster Wheeler Energia Polska Sp. z o.o. 11
14  Elektrociepłownia Kraków S.A. 13
15  Tauron Polska Energia S.A. 7
16  ENERGIAPRO S.A. Oddział w Jeleniej Górze 5
17  Tauron EKOENERGIA Sp. z o.o. 1
18  PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Dolna Odra 5
19  Południowy Koncern Energetyczny S.A. Elektrownia Łagisza 9
20  Elektrownia Chorzów S.A. 1
21  ENION S.A. 53
22  TAURON Sprzedaż Sp. z o.o. 6
23  LNG - Silesia Sp. z o.o. 1
24  Energo-Mechanik Sp. z o.o. 1
25  PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. EC Bydgoszcz 1
26  PRUE "Piecha-Solak" 1
27  TAURON Obsługa Klienta 2
28  EDF Polska 2
   RAZEM 171
     
 

II Mistrzostwa Polski Energetyków w Maratonie Rowerowym – TAURON CUP

 

Click to enlarge

 
W sobotę, 28 sierpnia na krakowskich Błoniach roweromaniacy spotkali się na II Mistrzostwach Polski Energetyków w Maratonie Rowerowym MTB – Tauron Cup. Podobnie jak w ubiegłym roku, Mistrzostwa rozgrywane były w ramach VIII edycji Krakowskiego Maratonu Rowerowego, imprezy sportowej cieszącej się wysokim prestiżem i zainteresowaniem nie tylko wyczynowców, lecz także amatorów oraz wszystkich pasjonatów jazdy rowerowej, niezależnie od wieku i kondycji fizycznej, który jest rozgrywany w ramach ogólnopolskiego cyklu Powerade Suzuki MTB Marathon i jest największym z nich. Niestety pogoda tym razem pokrzyżowała plany zawodnikom i organizatorom. Deszcz padający od piątkowego popołudnia coraz bardziej psuł humory uczestnikom. Wszyscy z utęsknieniem spoglądali w niebo szukając odrobiny nadziei na przejaśnienia. Stawało się jednak przeciwnie, deszcz nasilał się i nie przestawał padać. Ale brać rowerowa nie poddaje się i nie pozostało nic innego jak stanąć na starcie. Do startu zgłoszonych zostało aż 158 zawodniczek i zawodników z 30 firm z całej Polski (od Szczecina po Kraków, od Wrocławia po Lublin). Wśród nich wszyscy zwycięzcy I Mistrzostw. Przygotowane trasy z miały dostarczyć uczestnikom wielu wrażeń. Poziom trudności był zróżnicowany: od trasy MINI, najkrótszej ale bardzo trudnej technicznie 23 km, poprzez MEGA – 66 km, po najcięższą GIGA, prawie stukilometrową dla prawdziwych wyczynowców. Padający nieustannie deszcz dodatkowo spotęgował trudności. Trasy stały się niebezpieczne, wymagające rozwagi, odpowiedniego ekwipunku i dla wielu stały się prawdziwym wyzwaniem. O rozwadze uczestników świadczy fakt, że nie odnotowano ani jednego wypadku, było natomiast wiele awarii sprzętu, defektów i dodatkowych atrakcji w postaci kąpieli błotnych. Tym większe słowa uznania dla wszystkich 125! sklasyfikowanych uczestników II Mistrzostw i słowa pocieszenia dla tych, którzy stanęli na starcie i z różnych przyczyn nie dotarli do mety. Podczas dekoracji, najlepsi otrzymali medale, dyplomy i nagrody ufundowane przez Sponsora Tytularnego Mistrzostw – TAURON POLSKA ENERGIA S.A. i  SUN ORACLE, wręczane przez przedstawicieli tych firm.

Dziękujemy za udział zawodniczkom i zawodnikom w Naszej imprezie. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Mamy nadzieję, że również za rok zawalczycie o miejsce na podium. Już teraz zapraszamy do Krakowa na III Mistrzostwa w ostatni weekend sierpnia 2011r. Gratulacje składamy również wszystkim zawodnikom, którzy ukończyli trasę Maratonu w tak ekstremalnych warunkach. Dziękujemy Sponsorom – Spółce TAURON POLSKA ENERGIA, SUN ORACLE, partnerom – ENION S.A., Elektrociepłowni Kraków S.A., Federacji Sportowej "Energetyk", portalowi cire.pl za patronat medialny oraz współorganizatorowi - firmie Compass z Krakowa.
 
    Click to enlarge Click to enlarge  

OFICJALNE WYNIKI INDYWIDUALNE

OFICJALNE WYNIKI KLASYFIKACJI DRUŻYNOWEJ

GALERIA Z DEKORACJI NA PODIUM

 

Click to enlarge Click to enlarge Click to enlarge

Click to enlarge  Click to enlarge Click to enlarge

 Click to enlarge Click to enlarge Click to enlarge

 

Click to enlarge

Click to enlarge

Click to enlarge

Click to enlarge

Click to enlarge

Click to enlarge Click to enlarge Click to enlarge

Click to enlarge

Click to enlarge Click to enlarge Click to enlarge
 

Click to enlarge

Click to enlarge

 

 

 

 

Lista ekip zgłoszonych do startu w II Mistrzostwach Polski Energetyków w Maratonie Rowerowym MTB - TAURON CUP.

Lp Nazwa drużyny Ilość zawodników
  1  ENEA Operator Sp. z o.o. Oddział Dystrybucji Szczecin 4
2  Vattenfall Distribution Poland S.A. Gliwice 6
3  Spółka Energetyczna "Jastrzębie" S.A. 1
4  Elektrownia Chorzów S.A. 1
5  PEC Sp. z o.o. w Tarnobrzegu 3
6  ENERGIAPRO S.A. Oddział w Jeleniej Górze 4
7  PGE Dystrybucja Warszawa – Teren Sp. z o.o. 1
8  PGE Elektrownia Opole S.A. 1
9  TS-T przy ZEW Kogeneracja Wrocław 6
10  Tauron EKOENERGIA Sp. z o.o. 1
11  ENERGA Obrót S.A. Gdańsk 1
12  PKE S.A. Elektrownia Jaworzno III 5
13  PKP Enegetyka S.A. Zakład Zachodni 1
14  Elektrownia "Kozienice" S.A. 1
15  Sprecher Automation Polska Sp. z o.o. 1
16  Centrum Projektowe Polimex-Mostostal Sp. z o.o. 1
17  Biuro Projektowo-Wykonawcze ENERGOTELPROJEKT Sp. z o.o. Poznań 2
18  ENERGIAPRO S.A. Oddział w Wałbrzychu 9
19  TAURON Polska Energia S.A. 10
20  PGE Dystrybucja LUBZEL Sp. z o.o. 5
21  Energomontaż-Południe S.A. Katowice 1
22  EdF Polska S.A. 1
23  ENERGIAPRO S.A. Oddział w Wałbrzychu 2
24  PKE S.A. Elektrownia Łaziska 2
25  SUN Racing Team 2
26  PGE ZEC Bydgoszcz S.A. 1
27  PRUE "Piecha-Solak" Sp. z o.o. Katowice 1
28  Elektrociepłownia Kraków S.A. 13
29  ENION S.A. 66
30  ENION Energia Sp. z o.o. 4
 
 
I Mistrzostwa Polski Energetyków w kolarstwie górskim – Tauron Cup.

W niedzielę, 30 sierpnia 2009r. na krakowskich Błoniach liczni sympatycy dwóch kółek wzięli udział w debiutanckiej imprezie skierowanej do pracowników branży elektroenergetycznej - I Mistrzostwach Polski Energetyków w kolarstwie górskim – Tauron Cup.

Click to enlarge

Mistrzostwa rozgrywane były w ramach VII edycji Krakowskiego Maratonu Rowerowego, imprezy sportowej cieszącej się wysokim prestiżem i zainteresowaniem nie tylko wyczynowców, lecz także amatorów oraz wszystkich pasjonatów jazdy rowerowej, niezależnie od wieku i kondycji fizycznej, który jest rozgrywany w ramach ogólnopolskiego cyklu Powerade MTB Marathon 2009 i jest największym z nich. Do tegorocznej edycji zgłoszonych zostało 1567 rowerzystów! Na starcie ostatecznie stanęło 134 zawodniczek i zawodników z 24 firm z całej Polski (zabrakło ok.30 osób wcześniej zgłoszonych przez firmy krakowskie). Przygotowane trasy z pewnością dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Poziom trudności był zróżnicowany: od trasy MINI, najkrótszej i najłatwiejszej 33 km, poprzez MEGA – 66 km, po najcięższą GIGA, prawie stukilometrową dla prawdziwych wyczynowców. Warto nadmienić, że poza jednym pechowcem, który odniósł ciężką kontuzję na trasie, wszyscy pozostali ukończyli wybrane przez siebie dystanse! Podczas dekoracji, najlepsi otrzymali medale, dyplomy i nagrody ufundowane przez Sponsora Tytularnego Mistrzostw – TAURON POLSKA ENERGIA S.A. Dodatkową nagrodę dla zwycięzców ufundował również patron medialny – portal wnp.pl.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Mamy nadzieję, że również za rok zawalczycie o miejsce na podium. Już teraz zapraszamy na II Mistrzostwa 29.08.2010r., które przyjmą nazwę II Mistrzostwa Polski Energetyków w Maratonie Rowerowym MTB - TAURON CUP. Najserdeczniejsze gratulacje składamy również wszystkim zawodnikom, którzy ukończyli trasę Maratonu. Mamy nadzieję, że udział w zawodach był dla Was nie tylko okazją do rywalizacji ale także wspaniałą zabawą i dał możliwość poznania najbliższych okolic Krakowa. Dziękujemy Sponsorowi – Spółce TAURON POLSKA ENERGIA, partnerom – ENION S.A., Elektrociepłowni Kraków S.A., ENION Energia Sp. z o.o., Federacji Sportowej "Energetyk", portalom wnp.pl, cire.pl za patronat medialny oraz współorganizatorowi - firmie Compass z Krakowa.

Zobacz wyniki i zdjęcia
Click to enlarge
ENION SA
Click to enlarge
Vattenfall Heat Poland
Click to enlarge
PEC Tarnobrzeg
Click to enlarge
ENERGIAPRO Jelenia Góra

Click to enlarge

Click to enlarge

Click to enlarge

Click to enlarge

Click to enlarge

Click to enlarge

Click to enlarge

Click to enlarge

 

Lista ekip biorących udział w I Mistrzostwach Polski Energetyków w kolarstwie górskim - TAURON CUP.

 

Lp Nazwa drużyny Ilość zawodników
  1  ENEA Operator Sp. z o.o. Oddział Dystrybucji Szczecin 4  
  2  ENERGIAPRO S.A. Oddział w Wałbrzychu 6  
3  Spółka Energetyczna "Jastrzębie" S.A. 2
4  Elektrownia Chorzów S.A. 1
5  PGE Dystrybucja LUBZEL Sp. z o.o. 8
6  ENERGIAPRO S.A. Oddział w Jeleniej Górze 5
7  Jeleniogórskie Elektrownie Wodne Sp. z o.o. 1
8  ALSTOM Power Sp. z o.o. w Warszawie Oddział w Elblągu 1
9  TS-T przy ZEW Kogeneracja Wrocław 5
10  Południowy Koncern Energetyczny S.A. El. Jaworzno III 5
  11  PGE Zespół Elektrociepłowni Bydgoszcz S.A. 1  
  12  Vattenfall Heat Poland S.A. 10  
  13  Elektrownia "Kozienice" S.A. 1  
  14  TAURON Polska Energia S.A 6  
  15  ENERGIAPRO S.A. Oddział we Wrocławiu 2  
  16  Elektrownia Rybnik S.A. 2  
  17  Elektrociepłownia Zabrze S.A. 1  
  18  PEC Sp. z o.o. w Tarnobrzegu 3  
  19  Południowy Koncern Energetyczny S.A. El. Łaziska 2  
  20  Vattenfall Distribution Poland S.A. Gliwice 2  
  21  Energotechnika-Projekt Sp. z o.o. Gliwice 1  
22  ENION S.A. 74
23  Elektrociepłownia Kraków S.A. 19
24  ENION Energia Sp. z o.o. 7

 

TKKF "ENERGIA"  2009. Wszystkie prawa zastrzeżone.